Naujausi tekstai RSSNakvynė gamtoje: kur galima apsistoti?

Lietuvoje turime be galo daug gražių vietų - ežerų, miškų bei regioninių parkų, kurie puikiai tinka aktyviam ar pasyviam poilsiui vasaros (o ir ne tik) sezono metu. Planuojant ilgesnes keliones dviračiais, pėsčiomis, kemperiais ar tiesiog atostogas su palapine, dažnai kyla klausimas - kur galima apsistoti nakvynei gamtoje, nebūtinai renkantis kempingus ar kaimo turizmo sodybas: kur leidžiama poilsiauti nemokamai, ką daryti stovyklaujant tose vietose galima, o kas draudžiama? Apie tai šįkart ir norime pasidalinti surinkta informacija. 

Skaityti toliauVisaginas - Palūšė: 89km žygis pėsčiomis

Kaip išnaudoti trumpas atostogas ar ilgesnį savaitgalį, taip, kad keturios dienos atrodytų kaip kelios savaitės - išeitį į žygį pėsčiomis! Būtent taip mudu ir padarėme, birželio pradžioje susiplanavę trumpą savaitę atostogų - išėjome į keturių dienų žygį nukeliaudami nuo Visagino iki Palūšės. Nors žemėlapy rodėsi šiek tiek mažiau, bet nužingsniavom visus 89 km. Mums taip patiko, kad nusprendėm pasidalinti nors dalim žygio įspūdžių ir savo maršrutu - galbūt ir Jus įkvėps susiplanuoti savo vasaros nuotykių kelionę pėsčiomis!

Skaityti toliauKeli patarimai, padėsiantys atrasti daugiau laiko gamtai

Dažna priežastis, dėl kurios tikriausiai daugelis gamtoje praleidžiame mažiau laiko nei norėtųsi, yra tiesiog neradimas tam laiko. Iš tiesų, jei kelionės ar buvimas lauke lig šiol nėra įprastos kasdienybės dalis, gali pasirodyti, jog atrasti tam laiko yra sudėtinga, reikalauja išskirtinio pasiruošimo, specialių laisvadienių ar ilgesnių atostogų. Tačiau su keleto paprastų patarimų pagalba galima pasilengvinti savo išsiruošimą į gamtą ir taip visą procesą pasidaryti paprastesnį, malonesnį, ir, tikėkimės, dažnesnį savo rutinoje. Kokie gi tie patarimai?

Skaityti toliauDviejų valandų miško receptas

Kiekvienąkart išgirdus žodžius "gamta gydo" nusiteikdavau šiek tiek skeptiškai. Nors intuityviai visad atrodė savaime suprantama, jog pabuvus gamtoje galima pasijausti geriau - tiek fiziškai, tiek psichologiškai, tačiau vienareikšmiškai teigti, kad gamta išties gydo man atrodydavo per drąsu. Bent jau iki tol, kol akis neužkliuvo už keletos knygų, straipsnių, o galiausiai ir tyrimų, pastūmėjusių pasidomėti giliau. 

Skaityti toliauSveiki atvykę!

Labas! Mes Eglė ir Dalius arba kitaip - Visur Namai. Galbūt žinote mus iš anksčiau, o galbūt užsukote čia pirmą kartą. Bet kokiu atveju - sveiki atvykę į mūsų atsinaujinusią svetainę!

Skaityti toliau