Autobusiuko kelionė '18 RSSDešimtoji savaitė arba kelionė namo

Rytas. Lyja. Susidedame daiktus į vietas ir išriedame į kelionę. Paskutiniai žvilgsniai į mus supančius Rumunijos tolius prieš įvažiuojant į Vengriją. Vengrijos pasienis mums jau žymi kelionę namo – šią šalį pervažiavome lėkdami į Kroatiją, tad per Balkanus apsukom pilną ratą – grįžtam į jau pažįstamas šalis. – Ką norėtum dar pamatyti Vengrijoje? – klausia manęs Dalius. Žymiuoju Balatono ežeru atsidžiaugėme važiuojant į priekį. Tuomet dar buvo pavasaris, oras buvo pritvinkęs skraidančių žiedlapių, o mes – ištroškę nuotykių. Šiandien abu jaučiamės numalšinę savo kelionių troškulį, bent jau trumpam. – Skaičiau apie Hortobagy nacionalinį parką – tai lyg didžiausia lyguma visoje Europoje, stepė, galima stebėti paukščius. Ką manai? – pasiūlau. Puolame ieškoti kur tiksliai ji yra – o, pakeliui! Važiuojam! Kelios...

Skaityti toliauDevintoji savaitė arba paslaptingoji Transilvanija II dalis

Rytas. Budinamės. Pro autobusiuko liuką prasiskverbiantys saulės spinduliai glosto veidus ir palengva žadina mus.  Kaip ir kiekvieną rytą kelionėje trumpam pasimetu, kur esame. Pakeliu galvą, pažiūriu pro užuolaidos kraštelį. A! Sigišoara senamiestis. Stovėjimo aikštelė. Viskas vėl susidėlioja į vietas. – Ar kada nors įsivaizdavai, kad atsibusi turistinio miestelio Rumunijoje senamiestyje, stovėjimo aikštelėje? – šmaikščiai klausiu Daliaus, iš šono supratusi gyvenimo autobusiuke absurdiškumą. Kiekvienas toks rytas manęs vis dar nenustoja stebinti.

Skaityti toliauSalina Turda arba Turdos druskos kasyklos

– Tai kur mes čia važiuojam? – nerimąstingai klausiu Daliaus, kai jau kelios valandos keliaujam link nedidelio Turda miestelio Rumunijoje. – Į druskos kasyklas, – ramiai atsako Dalius. – Aha.. – atsakau, neįsivaizduodama, ko būtų galima tikėtis. Niekada nesu buvusi druskos kasyklose ir niekada nesu girdėjusi apie druskos kasyklas Rumunijoje. Bet jei jau Dalius išrinko šią vietą, kaip vertą aplankymo, turėtų būti bent jau mažų mažiausiai įdomu.

Skaityti toliauDevintoji savaitė arba paslaptingoji Transilvanija - I dalis

– Oho, kaip jau bus įdomu, – ironiškai sako Dalius, kai po truputį artėjame link vadinamųjų Purvo vulkanų Rumunijoje, – kaip smagu ir visai nekaršta! – po nosimi burba toliau, valydamasis nuo kaktos prakaitą. Užuot važiavę autobusiuku, nusprendėme valandėlę pasivaikščioti iki lankytinos vietos ir, netikėtinai išsigiedrinus ir pradingus gaivinančiam vėjui, papuolėm į slegiantį vidurdienio karštį. O pasivaikščiojimui maršrutą netyčia pasirinkome kelio, kuriame nuolat zuja mašinos, šalikelę, nors tikėjomės smagaus keliuko laukais.

Skaityti toliauAštuntoji savaitė arba mūsų bulgariškos atostogos

5 ryto skamba žadintuvas. Viena akimi prasimerkiu:– Dar lija? – klausiu Daliaus.– Lyg nebe.– Kelias sausas?– Sausas.– Išvažiuosim?– Turėtumėm.Abu ramiau atsidūstam ir apsiverčiam ant kito šono – galima toliau miegoti. Didžioji nakties audra praėjo. Atsibundam jau po kelių valandų ir iš lėto vėl ruošiamės į kelią tolyn per Bulgariją.

Skaityti toliau